Data:

piątek, 18 września 2009

Komiksowe chmurki

Chmurki (lub jak ktoś woli baloniki lub dymki) w komiksach służą do umieszczania w nich dialogów, myśli itp. itd.
Czasem chcemy zrobić własny komiks i wtedy zaczynają się schody ;) Ponieważ nasuwa się pytanie: JAK ZROBIĆ CHMURKI?!  ;)
Często widziałem w sieci dramatyczne tematy na forach, gdzie ludzie szukali tajemnej wiedzy o chmurkach. I często otrzymywali odpowiedź typu „narysuj sobie w Paintcie lub w Gimpie”… Spotkałem się też z tematem w którym ktoś jako jedyną sensowną opcję polecił zakup Photoshopa…
A przecież Paint, Gimp, Photoshop i ołówek to nie są jedyne rozwiązania…
Osobiście znam trzy darmowe programy umożliwiające umieszczanie chmurek. Są to PhotoScape, FastStone Image Photo Viewer oraz Open Office Draw – ten ostatni to tak średnio mi się podoba ze względu na zawiłą obsługę i niską jakość pliku wynikowego- no chyba, że ja coś źle robię ;).
A więc skrócona instrukcja co i jak kliknąć aby uzyskać chmurki:
PhotoScape – w narzędziu „Edytor” wybieramy z dysku jakieś zdjęcie -> u dołu okna edycyjnego wybieramy zakładkę „Obiekt” ->klikamy ikonkę „Dymek”
FastStone Image Photo Viewer – otwieramy nim swoją grafikę i klikamy ikonkę „Rysowanie” -> z bocznego menu nowego okna wybieramy ikonę „Objaśnienia”.
Open Office – w programie OO Draw otwieramy swoją grafikę, następnie klikamy na niej prawym przyciskiem myszy (PPM) i z menu wybieramy „Rozmiar oryginalny” -> z dolnego paska narzędziowego wybieramy ikonę chmurek podpisaną „Objaśnienia” -> po dostosowaniu chmurki, zaznaczamy nasz obraz wraz z chmurką i klikamy na tym PPM, następnie wybieramy opcję „Konwertuj w mapę bitową” -> Klikamy PPM na nowo powstałym pliku i wybieramy opcję „Zapisz jako obraz”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzu możesz zadać mi pytanie, rozpocząć rozmowę z innymi czytelnikami, wnieść coś nowego do danego tekstu, zwrócić mi uwagę na jakiś błąd, czy zwyczajnie wyrazić swoją opinię.

Komentując zawsze zachowuj kulturę i traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany. Po drugiej stronie siedzą prawdziwi ludzie.