Data:

czwartek, 17 marca 2011

COBI - nowa strona, nowe zestawy klocków, nowe pomysły


Niedawno została zmieniona strona firmy COBI. Stara wersja była w części oparta na "ciężkim" i czasami kłopotliwym Flashu.
Dla przypomnienia wrzucę wycinek zrzutu ekranu, który kiedyś zrobiłem na potrzeby przedstawienia serii klocków Grunwald:
Nowy wygląd sklepu:


Nowa strona główna:

Jak widzimy COBI wyszło z letargu i ma chyba zamiar trochę agresywniej powalczyć o polski klockowo - modelarski rynek.
Oczywiście nie można wyciągać takiego wniosku jedynie po zmianie strony internetowej. Wniosek ten wyciągnąłem z nowej oferty klocków.
W nowych zestawach widzimy nowe rozwiązania techniczne i niewątpliwie nową wizję projektów, które teraz po prostu lepiej wyglądają.
Wprowadzono nowe rozwiązanie dla gąsienic w czołgach i pojazdach budowlanych, zastępując gąsienice gumowe plastykowymi ogniwami, które są bardziej realistyczne od gumy.
Na grafikach widzimy też nowe wyposażenie żołnierzy - mamy dodatki montowane do hełmów jak np. noktowizor, maska gazowa czy osłona oczu. Zobaczyć też możemy pas na broń lub amunicję, granat, nowy nóż, pistolet i jeszcze kilka drobiazgów.
Dotąd polscy klockowi modelarze, tego typu akcesoria zamawiali w sklepach internetowych za granicą, ale teraz będą mogli kupić część z nich na miejscu od polskiego dużego producenta.

Nowych zestawów pojawiło się naprawdę dużo i jak widzę co jakiś czas dochodzą nowe, więc przedstawię tylko wycinek z nowej oferty.


Na stronie z tapetami w witrynie COBI możemy znaleźć zestawy, które prawdopodobnie niedługo trafią do sklepów.Jest tam grafika przedstawiająca bardzo fajny model dużego czołgu.


Z powyższej grafiki wyciąłem i wstawiłem poniżej najciekawsze elementy:Dalej zamieszczam inne przykłady nowych zestawów i pomysłów:

2 komentarze:

  1. http://zabawkownia.com.pl/pl/klocki_cobi_cobi-electronic

    Znalazłem taką oto stronkę. Zapowiadają tam, że Cobi wprowadzi coś na zasadzie lego Tchnic. Trudno ocenić, bo jest to tylko zapowiedź a informacje na razie są lakoniczne. Sprawdzałem na oficjalnej stronie Cobi i nic tam niema o tych zestawach. Ciekaw jestem jak to będzie działać. Z rysunków można się domyślić że będzie zestaw bazował na tradycyjnych klocka Cobi ale uzupełniony o jakąś elektronikę.

    OdpowiedzUsuń

W komentarzu możesz zadać mi pytanie, rozpocząć rozmowę z innymi czytelnikami, wnieść coś nowego do danego tekstu, zwrócić mi uwagę na jakiś błąd, czy zwyczajnie wyrazić swoją opinię.

Komentując zawsze zachowuj kulturę i traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany. Po drugiej stronie siedzą prawdziwi ludzie.