Data:

O blogu

 Zasady kultury wymagają aby w takim miejscu jak ta strona "O blogu" autor się przedstawił. Chyba, że jest jakimś rewolucjonistą i prowadzi bloga np. o tym jak obalić każdy system w 7 dni  to wtedy go to nie dotyczy bo byłoby to naprawdę głupie z jego strony, żeby się przedstawiać.

Jako, że nie jestem pewien czy nie zostanę takim rewolucjonistą to przedstawię się tylko połowicznie, żeby było jasne kto dla Was pisze i żeby nie było problemów w kontaktach mailowych czy komentarzowych np. jak: "A czy mógłby/mogłaby Pan/i powiedzieć mi.."...
A więc imię me brzmi Wojciech i tyle Wam w zasadzie starczy. Czyli zasadniczo wiecie już jak się nazywam i jakiej jestem płci, więc problemy formułowania zwrotów osobowych zostały zażegnane. Chyba, że ktoś tego nie przeczyta... ale zmniejszyłem prawdopodobieństwo takich problemów, więc przejdźmy do opisu bloga czyli tekstu wyjaśniającego o czym ten oto blog jest, jeśli tytuł nadal nic nie wyjaśnił a treść wpisów pozostaje nie do odszyfrowania ;)

Witam wszystkich na moim blogu poświęconym  animacji poklatkowej czyli inaczej stopmotion (ang.).
We wpisach będą się przewijały tematy związane z tym zagadnieniem jak np. opisy sprzętu czy programów przydatnych lub wręcz niezbędnych do realizacji amatorskich projektów.
Amatorskich bowiem realizacja animacji profesjonalnych przekracza możliwości finansowe przeciętnego człowieka w tym kraju.
Mam nadzieję że starczy mi czasu wrzucić czasem coś ciekawego.
Będą się też pewnie pojawiały jakieś wpisy o produktach przydatnych w amatorskiej animacji jak różne modele, figurki itp., oczywiście w cenie dla zwykłego człowieka więc nie będę przedstawiał pro-szkieletów za kilkaset złotych bo nie ma to żadnego sensu. Bardziej jakieś figurki łatwo dostępne i tanie jak te z klocków, lub coś co można niskim kosztem zrobić samemu.

W planach mam opublikowanie czegoś w rodzaju e-booka od amatora do amatora o podstawach animacji poklatkowej, pomysłach na rozwiązania techniczne itp. ale zobaczymy czy też będę miał czas, a na razie zalążek tego projektu znajduje się tutaj.

Czasem wrzucę też jakieś luźne wpisy o tematyce powiązanej głównie z filmami, książkami czy rzadziej grami. Ponieważ o animacji zbyt dużo nowości raczej nie da się wrzucić - jeśli już to prezentacje czyichś prac - to tempo ukazywania się nowych postów może nie być zbyt dynamiczne, ale będę się starał utrzymać je na równym poziomie. Jednak charakter głównej tematyki bloga i moje podejście do niego spowodowały, że stawiam bardziej na użyteczność publikowanych materiałów niż na ich ilość.

I jeszcze kwestia stron na tym blogu. Pod jego tytułem jest pasek z zakładkami Blog, O blogu (tutaj jesteś), Stopmotion i MOC, Audio, Galeria.
Że Stopmotion to wiadomo, a co to jest MOC? To skrót od angielskich słów My Own Creations, czyli tak szybko na polski Moje Własne Wytwory czy coś takiego, i dotyczy to modeli z klocków, zbudowanych według własnego planu. Pojęcie to powstało aby opisać modele z klocków firmy Lego, ale może ono spokojnie być używane do opisywania własnych budowli z innych materiałów jak np. z polskich klocków firmy Cobi.
Dalej jest strona Audio, czyli to co gdzieś, kiedyś udało mi się stworzyć w przypływie muzycznej weny i chęci zostania wielkim muzykiem z teledyskami pełnymi gorących dziewcząt, ale jak na razie na eJayu(taki fajny program do "układania" muzyki z graficznych kawałków, był kilka razy w Komputer Świat) wszystko się zaczęło i jak na razie skończyło, ale spokojnie, teledyski z gorącymi dziewczętami są nadal w planach....
Muzykę tworzę oczywiście z myślą o użyciu jej w animacjach poklatkowych, i tak wymyślam jakieś sceny i komponuję do tego co mam w głowie krótkie kawałki, które później lądują tutaj.
Oprócz składanej muzyki w dziale Audio wrzucam też czasem jakieś własnoręcznie wykonane efekty dźwiękowe przydatne przy animacji poklatkowej, gdzie udźwiękowienie jest dosyć ważnym i czasochłonnym etapem produkcji a nie wszystko jest w sieci wbrew obiegowym opiniom.
Dział Galeria to cóż, galeria. Zdjęcia, grafiki itp. obrazkowe bogactwo, wykonane głównie przeze mnie.
Wrzuciłem aby oczywiście się pochwalić, to po pierwsze, a po drugie, że odpowiednie zdjęcia mogą służyć doskonale jako tła w animacjach poklatkowych. Oczywiście jeśli idzie o moje zdjęcia i grafiki to w grę wchodzi tylko użytek niekomercyjny i niekonkursowy bo są to tak piękne pod każdym kątem prace, że ich wartość przekracza możliwości finansowe większości ludzi na tym świecie.
Dodałem tez do galerii obrazy mojego ojca, który kiedyś dorwał farby i pędzel i stwierdził, że będzie malował. Powstało w ten sposób trochę widoczków-potoczków, które można sobie tam pooglądać.
Dział Pomoc powstał po to jakby komuś coś się rozsypało i nie zadziałało. Zwykle drobiazgi.

Krótko: jest to blog prywatny, ale mający też zachować odpowiednią użyteczność publiczną ;)

Koniec.
To be continued.... soon...maybe...

Jeśli chcesz mi o czymś powiedzieć, zapytać o coś, doradzić czy coś innego to trochę niżej masz wypunktowane możliwości kontaktu.
Skontaktować się ze mną możesz na kilka sposobów:
  1. korzystając z linku, pod którym jest podpięty mój adres pocztowy: E-mail
  2. korzystając z opcji komentarza na samym dole tej strony
  3. wysyłając e-mail z formularza poniżej

Aby skorzystać z powodzeniem z poniższego formularza należy posiadać skonfigurowany program pocztowy jak np. darmowy Thunderbird.

Adresat:
Twoje imię i nazwisko:
Twój E-mail:
Priorytet:
Temat listu:
Treść listu:
Cytaty:


Budda, Kalama Sutra

Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym.

Filozof Jean Chardin

Zwątpienie jest początkiem wiedzy. Kto w nic nie wątpi, niczego nie bada. Kto niczego nie bada, niczego nie odkrywa. Kto niczego nie odkrywa, jest i pozostanie ślepcem.

Demokryt

Nie pragnij wiedzieć wszystkiego, abyś we wszystkim nie był nieukiem

Egipski uczony Ptahhotep

Nie przechwalaj się tym, co wiesz, bo powinnością mędrca jest przechowywanie wiedzy i panowanie nad tym, co mówi innym

Inne:

Zapomniał wół, jak cielęciem był
Skoro wszytko jest względne, to każdy ma prawo do własnego zdania.
Wszystko jest względne… dlatego niezbędny jest kodeks honorowy.

Prawa autorskie:

Lista użytych na tym blogu różnych plików na wolnych licencjach (cc, public domain)- chodzi tutaj głównie o obrazki tła, ikony itp.:

Treść bloga:
Materiały tekstowe, które publikuję na blogu udostępniam na warunkach licencji Creative Commons, której treść znajdziesz tutaj, chyba że w jakimś przypadku jest stwierdzone inaczej.
Zdjęcia w galerii oraz w artykułach na blogu ogólnie obowiązuje zasada „wszystkie prawa zastrzeżone”, ale istnieje możliwość zmiany licencji po wcześniejszym skontaktowaniu się ze mną.
Jeśli chcesz użyć mojego zdjęcia do swojego niekomercyjnego i nie konkursowego projektu jak np. amatorska animacja poklatkowa itp. to możesz swobodnie te zdjęcia używać bez kontaktowania się ze mną- ale w swojej pracy zamieść wyraźną informację, że dane zdjęcie jest moje.
Jeśli jakiś materiał nie ma określonych jasno praw, należy się wtedy ze mną skontaktować, aby wyjaśnić sytuację.
Materiały osób i firm trzecich (np. loga, zdjęcia, nazwy, marki itd. itp.) są wyłącznie ich własnością i prawa do nich posiadają ich właściciele.
Jeśli takie materiały są umieszczone na tej stronie to tylko w celach informacyjnych/edukacyjnych.
Na blogu mogę czasem umieścić jakiś obcy materiał typu wideo, grafika itp. itd.
Jeśli nie chcesz, żeby ktoś umieścił Twój materiał na jakimś blogu/stronie, włącz w swojej usłudze opcje blokujące osadzanie Twoich materiałów (w przypadku braku takiej opcji wyraźnie oznacz swoje pliki aby było jasne, że nie życzysz sobie ich osadzania).
Osobiście deklaruję się nie umieszczać na blogu obcych treści w celu ośmieszenia lub oczerniania tychże materiałów lub ich twórców. Staram się także przestrzegać praw autorskich. Jeśli takie materiały się tutaj znajdą to tylko w celach informacyjno-edukacyjnych bez personalnych zaczepek.
Nie ponoszę odpowiedzialności za legalność materiałów należących do innych. Odpowiedzialność taką ponoszą serwisy przechowujące takie pliki (np. Google YouTube, DailyMotion itd. itp.).
Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami e-mailem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzu możesz zadać mi pytanie, rozpocząć rozmowę z innymi czytelnikami, wnieść coś nowego do danego tekstu, zwrócić mi uwagę na jakiś błąd, czy zwyczajnie wyrazić swoją opinię.

Komentując zawsze zachowuj kulturę i traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany. Po drugiej stronie siedzą prawdziwi ludzie.