Data:

czwartek, 28 lutego 2008

Reflet – darmowy program do animacji wody

Jakiś czas temu znalazłem w Internecie ciekawy program o nazwie Reflet. Program jest darmowy i są udostępnione do pobrania jego cztery wersje językowe: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański.
Warto wspomnieć że program Reflet nie wymaga instalacji.
Program potrafi tworzyć realistyczną animację wody np. na zdjęciu.
Gotową animację potrafi on zapisać m.in. w formacie AVI jak i w postaci animowanego pliku GIF -jest jeszcze możliwość zapisu całej sekwencji klatek składających się na animację w formacie JPEG lub BMP.
Aby uzyskać efekt animacji musimy mieć odpowiednie zdjęcie, które trzeba przygotować. Najlepiej aby na oryginalnym zdjęciu też była woda – wtedy efekt będzie bardziej naturalny.
A więc wybieramy odpowiednie zdjęcie, które otwieramy w dowolnym edytorze grafiki umożliwiającym przycinanie/kadrowanie. Ucinamy dolną część zdjęcia- tam gdzie ma być woda i zapisujemy jego kopię na dysku ale uważamy aby nie nadpisać zdjęcia oryginalnego.
Następnie otwieramy program Reflet i wybieramy to ucięte zdjęcie. W programie jest kilka opcji, które nikomu nie sprawią problemu- można z nimi śmiało eksperymentować.
Gdy efekt nas zadowoli zapisujemy animację w wybranym przez nas formacie.
Strona autora programu: PhotoFiltre Studio
Strona programu: Reflet
Poniżej przedstawiam animację, którą zrobiłem z własnego zdjęcia:
Oryginalne zdjęcie przed obróbką w programie graficznym:

Zdjęcie po obróbce: Gotowa animacja:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzu możesz zadać mi pytanie, rozpocząć rozmowę z innymi czytelnikami, wnieść coś nowego do danego tekstu, zwrócić mi uwagę na jakiś błąd, czy zwyczajnie wyrazić swoją opinię.

Komentując zawsze zachowuj kulturę i traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany. Po drugiej stronie siedzą prawdziwi ludzie.